Bár másfajta fém is megfelelő, legpraktikusabb az alumínium forgács, mert ez súlyra is könnyű, de ha nem tudunk szerezni, más fém is jó. Sok helyen az alumínium megmunkálásakor olaj kerül a fémforgácsra, ez nem probléma, használjuk úgy, ahogy van, olajosan. Én is csak olajos fémforgácsot tudok szerezni, tökéletesen megfelelő. Lehetőleg olyan fémforgácsot szerezzünk, ami már eleve kicsi, összevissza alakú és méretű darabokból áll. A nagyobb és hosszabb darabokat metszőollóval viszonylag könnyedén szétvagdalhatjuk. A mellékelt képen a baloldali zsákban látható szalagszerű változatot semmiképp se ajánlom, mert ezt rengeteg időbe telik az orgonithez szükséges apró darabokra összevagdalni. A jobboldali zsákban látható, apró darabos alumíniumforgács a legjobb, ez úgy ahogy van, használható.
Aluminium és réz csövek elvágásakor keletkezett , fűrészporszerű forgács is megfelelő, vagy csak az esztergálás során leesett, vékony szalagszerű forgács használható fel? Köszönettel: Lívia
Kedves Lívia,
Köszönöm a kérdést és bocsi a kissé késői válaszért.
Sztem a fűrészporszerű forma is megfelelő, de azzal valszeg túl sűrű lesz a gyantás keverék, vagy akkor kevesebbet kell belerakni, de akkor meg biztos leülepedik alulra, személyesen én nem próbáltam… Sztem valamennyit oké beletenni a fűrészpor alakú témából, de a nagyobb méretű, forgács stb darabok legyenek többségben. Elvileg ugyebár nagyjából 50-50%-os arányra kell törekedni a fém-gyanta keveréknél.
Üdvözlettel,
Tímea